Hrihorij Lisečko - v ulici

6. září 2012 v 14:27 | Pájinka |  Hrihorij Lisečko

http://bestpage.cz/oddelovace/G090400.gif

http://bestpage.cz/oddelovace/G090400.gif
V Ulici se objevoval s přestávkou sedm let a za tu dobu si získal srdce mnoha diváků. Byl to kamarád k nezaplacení a jeho ztráta otřásla každým, kdo ho znal.
Řeč je o Hrihorim Lisečkovi, který byl nepostradalnou součástí dění v Ulici. Život této velmi oblíbené postavy, jehož představitelem je sympatický herec Alexandr Minajev, však předčasně ukončil rozsáhlý požár, ke kterému v Ulici v úterý došlo.

http://bestpage.cz/oddelovace/G090400.gif

Seriál Ulice: Hrihorij Lisečko

http://bestpage.cz/oddelovace/G090400.gif
Datum narození: 14.8.1967
Věk: 41
Znamení: Lev
Rodinný stav: vdovec
Zaměstnání: kuchař v hospodě u Jindřicha
Národnost: Rus
Život plný kotrmelců
Život ho naučil, že se musí umět pořádně otáčet. Nezalekne se žádné práce, a tak se v minulém roce dostal z Království hraček do sousední hospody u Jindřicha, kde dělá kuchaře.
Prošel si zklamáním kvůli Anče, do které se zamiloval, když ji Bedřich na krátkou dobu opustil.
Štěstí naplno pocítil, až když se dozvěděl, že jeho sestra Světlana je těhotná. Jeho život ale vždycky byl a stále je plný kotrmelců. První obrovskou ranou pro něj byl Světlanin potrat, druhou její práce v nočním podniku. Z trucu tam začal vysedávat na automatech, aby sestře dostatečně názorně ukázal, jak špiní pověst rodiny Lisečkových. Přitom si ani neuvědomuje, že nad automaty přestává mít kontrolu...

Rodina

Vasilij Ševčenko (Vasja)
Miloslav Stárek
Světlana Nyklová
Lumír Nykl
Vilma Nyklová

Přátelé

Henry Rettig
Josef Pavlica (Pepan)
Bedřich Liška
Anna Lišková (Anča)
Jaroslav Hejl
Oldřich Farský (Olda)
Tomáš Jordán

http://bestpage.cz/oddelovace/G090400.gif

Seriál Ulice opustila jedna z dlouhodobých postav a to Hrihorij Lisečko. V Ulici byl od samého začátku, tedy už od 4. září roku 2005 a je to neuvěřitelné, ale přesně na den sedm let po té, co jsme ho poprvé poznali, Ulici opouští. Stalo se tak 4. září 2012, respektive v noci ze 4. na 5.9. Bohužel Hrihorij opouští Ulici tím nejtragičtějším způsobem. Zemřel při požáru.
Hrihorij byl vždy dobře naladěný, až na malé výjimky, kdy měl své problémy. Sršel vtipem, kdekoliv se objevil, tam bylo o zábavu postaráno. Byl hudebně nadaný, několikrát jsme ho mohli poznat jako zpěváka, který se sám doprovází na kytaru. V Ulici se objevoval několik let, ovšem ne v kuse sedm let. Měl totiž více jak roční přestávku, kdy odjel do Ameriky na farmu Henryho.
Hrihorij byl na začátku v Ulici úplně sám, opustil svou rodnou zem a vydal se do České republice, kde chtěl začít úplně nový život, najít si práci a založit si rodinu. První pracovní příležitost mu nabídl pan Václav Král, který Hrihorije zaměstnal ve své firmě Království hraček a k tomu mu nabídl i ubytování přímo ve firmě. Po čase si Hrihorij splnil sen, když se mu do Česka podařila dostat i svou sestru Světlanu.
Náš dobře známý Hrihorij během působní v Ulici vystřídal několik povolání. Nejdříve jak jsem již zmínil pracoval ve firmě na výrobu hraček. Po té předváděl své kuchařské umění v hospodě u Henryho, ten mu po čase také nabídl, aby odjel pracovat na jeho farmu do Ameriky a to v době, kdy Hrihorij měl osobní problémy se Zuzanou. Po svém návratu z Ameriky začal pracovat v pekárně Nyklových a v posledních měsících pomáhal Bedřichovi Liškovi v jeho dílně.
A byla to právě dílna Bedřicha Lišky, která se Hrihorijovi stala osudnou. Po návratu z oslavy u Lumíra měl Hrihorij něco málo popité a se zapálenou cigaretou šel do dílny k Bedřichovi. Tam bohužel tragicky zemřel při následném požáru. Hrihorij nikdy na tebe nezapomeneme...

http://bestpage.cz/oddelovace/G090400.gif
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama