7 nebezpečných mýtů o lásce a manželství

10. října 2012 v 10:19 | Pájinka |  ♥♥♥Pověry♥♥♥

7 nebezpečných mýtů o lásce a manželství

Svatba

Nebezpečné pověry mohou člověka dovést na scestí, případně ke katastrofě.

O lásce a vztazích se toho už po staletí napovídalo! A některé nesmyslné pověry a mýty stále zůstávají v našich hlavách, aby tam napáchaly velké škody. Které z nich jsou ty nejnebezpečnější?

1. A princ s princeznou měli slavnou svatbu a potom spolu šťastně žili až do smrti...

Takto končívají pohádky, které rodiče a prarodiče odjakživa čtou malým holčičkám. A ty se pak, a to i v pozdějším věku, domnívají, že počáteční láska jaksi automaticky zaručí, že dvojice bude prožívat permanentní štěstí - navždy. Strašlivý nesmysl!

Rozčilená nevěsta


2. Láska hory přenáší

To je ovšem velká naivita. Snad jen v šestnácti si lze představovat, že se po celý zbytek života budeme zasněně dívat svému protějšku do očí, poslouchat romantickou hudbu a zapalovat jednu svíčku za druhou. Krásná představa, ale co když jednoho dne uprostřed této permanentbí romance například přestane splachovat WC nebo spadne tchyně ze schodů?

3. Změní se kvůli mně

Ve svůj opak se nezmění nikdo, a alkoholik, notorický sukničkář či gambler zejména, to jsou ostatně pro manželství přísně zakázané typy. Pamatujte, že druhého nezměníte, a vzpomeňte na neobyčejně moudrou poučku: chceš-li změnit svět, změň sebe.

Pokud omdléváte při pohledu na partnerovy ponožky v obýváku, kde se ostatně povalují bez ohledu na vaše nepřiměřené reakce, pak jednoduše přestaňte omdlévat a smiřte se s nemilosrdnou skutečností, že je tam budete nalézat zas a zas.

Agresivní ženich (ilustrační foto)


4. Co zachrání naše skomírající manželství? DÍTĚ!

Nesmírně nebezpečný omyl. Dítě je třeba plánovat do idylického vztahu, který mu poskytne dokonalou ochranu a pocit bezpečí. Jakmile vztah prokazuje znatelné trhliny, dítě je jen zvětší, protože s narozením miminka přichází bezpočet starostí, povinností a problémů - a ty snese jen svazek pevný jako ocel.5. Společné zájmy jsou naprosto nutné

Pověra. Vášnivý cyklista nemusí mít za manželku vášnivou cyklistku, úplně stačí, když ona mu nebude vyčítat, že sedne občas na bicykl a na nějakou dobu zmizí (aspoň je klid) a on zas přimhouří oko nad tím, že občas je studená večeře, protože ona je vášnivá čtenářka a právě se ponořila do dalšího románu. Přitom není nutné, aby přiskočil a četl ho zároveň s ní.

Má mě rád - nemá mě rád


6. Základem je bouřlivý sex

Na začátku vztahu nepochybně, zatímco po deseti či dvaceti letech by byl výsledkem bouřlivého sexu infarkt či zablokovaná páteř. Po čase je základem láskyplného vztahu tolerance, porozumění a laskavost, a sex se dostává na hezké čtvrté místo.

7. Budeme žít jen jeden pro druhého

To leda kdybychom žili v bublině, a i tak bychom brzy trpěli ponorkovou nemocí. Je třeba si dát jednou za čas "volno", což neznamená, že vyrazíme za milencem, ale například s kamarádkami na víkend s aerobikem. A zároveň nenamítáme nic proti tomu, aby si podobné volno udělal i životní partner. Kdybyste žili jen jeden pro druhého, skončíte v Bohnicích.

Láska
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama