Pověry o lásce na první pohled

10. října 2012 v 10:20 | Pájinka |  ♥♥♥Pověry♥♥♥

Pověry o lásce na první pohled


Láska na první pohled je opředená mnoha pověrami a zvyky a příběhy. Mnozí na ní nevěří, ale snad ještě více lidí ano a možná o ní dokonce touží a vidí v ní způsob ideálního romantického seznámení a začátek vztahu. Jedno prastaré anglické přísloví praví, že: "Láska přichází s pohledem a není silnější láska, než ta na první pohled." a když se zamyslíte, tak na tom skutečně něco bude.
Láska na první pohled
Podle známé pověry je každý muž i žena polovinou páru, který se rozdělil při sestupu na Zemi. Proto se každý už od narození snaží najít svou chybějící polovinu. A když jí najde, tak ji pozná jediným pohledem - odtud tedy láska na první pohled.
V různých kulturách existují různé prostředky, které k takové lásce vedou. Ženich třeba nesmí nevěstu před svatbou vidět, takže se do ní jako manželky na první pohled zamiluje. Když se člověk probudí a otevře oči, uvidí nad sebou svého milovaného. To se stává hlavně v pohádkách, třeba v Šípkové Růžence nebo Sněhurce.
V Shakespearově hře Sen noci svatojánské vyrostla na místě kam dopadl Amorův šíp květina a po elixíru z ní se člověk zamiloval do první věci, kterou zahlédl když otevřel oči. Elixírem potřeli oči jednomu z hrdinů a ten se skutečně zamiloval na první pohled do… no do osla.
I láska na první pohled tak má své nevyřčené záludnosti, ale věřte, že skutečně existuje!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama