Listopad 2012

pár nových foteček :)

16. listopadu 2012 v 16:45 | Pájinka |  Pájinka

pár foteček > v záři podzimního sluníčka


Ohňostroje > obrázky

8. listopadu 2012 v 9:23 | Pájinka |  Silvestr > Nový rok


Lapače snů

8. listopadu 2012 v 9:18 | Pájinka |  vše možné

Lapače snů


Americký kmen Siouxů věří, že lapač snů zachycuje dobré sny a špatné odhání. Také prý chrání před negativní energií a přináší štěstí - v lásce i v životě. Dlouho byl tenhle indiánský amulet zahrabán v odpadlišti dějin, ale dneska slaví obrovský comeback. Můžeš na něj narazit ve stánku na tržišti, nebo v obchůdkách s orientálním zbožím. Lapače se vyrábějí v různých velikostech, ale tvar a materiál zůstává stejný. Každá část talismanu má svůj magický význam. Spousta lidí ho nosí jako šperk, ale aby lapač dobře chránil tvé sny, měl by být zavěšený v prostoru, v místnosti, kde spíš.
Podle indiánské mytologie jsou sny posly z jiného světa, kteří mají vliv na život člověka. Lapač snů je tedy magický filtr těchto tajemných sil. Zatímco noční můry odráží, příjemné sny "propouští" ke spáči. Také aktivuje pozitivní energii, aby lidem přinášela štěstí.
ČÁSTI TALISMANU:
Kamínek:
Kamínek uprostřed síťky znázorňuje "vlastní já" člověka. Je to střed, kolem kterého se točí svět. Indiáni věří tomu, že se sny (ať už dobré, špatné nebo strašidelné) sanží najít každého človíčka. A že tohle centrum (vlastní já) je třeba chránit, především před negativní energií. Proto šamani vymysleli Iniánům lapač snů.
Kruh:
Kruh lapače snů má 2 významy: představuje svět a vesmír a chrání kamínek (tedy vlastní já člověka). Je to první překážka pro negativní síly, které se na spáče valí. Kruh (často z vrbové větvičky omotané kůží) má zadržovat negativní vlnění.
Peříčko:
Peříčka (většinou 6 nebo 8, které jsou spojeny do párů, a přitom je každé zakončené kamínkem) jsou přivázána ke kruhu. Zachytávají vesmírnou energiia sny a dopředu je filtrují. Noční mury jsou odraženy do ... pryč :-)) a sladké sny jsou přeneseny do síťky. Ta také zachytí všechnu negativní energii, která by přece jen přes pírka prošla.
Síť:
Síť s uzlíkama je v lapači snů to nejdůležitější! Chytá děsivé sny a negativní síly. Indiáni totiž věří, že negativní energie, která se v síti zachytí, zabloudí a nenajde cestu ke kamínku uprostřed (tedy k člověku). Symetrie sítě symbolizuje harmonii. A přesně tu všichni zlí duchové nenávidí...

Takže lidičky věšte a věšte!!! :D


jednoduchý andílek > dekorace

8. listopadu 2012 v 9:13 | Pájinka |  Vánoce
http://idea-creative.absolutnet.cz/Portals/22/images/andel.jpg

Barborky

8. listopadu 2012 v 9:12 | Pájinka |  Advent > čas před-Vánoční

BarborkyBarborky jsou prastarý lidový adventní zvyk, kdy na svátek sv. Barbory dne 4. prosince 20 dnů před Štědrým dnem o Vánocích se uřežou větvičky třešní nebo višní, vloží se doma do vázy s vodou tak, aby do Vánoc doma v teple pěkně rozkvetly, což se s trochou péče a štěstí snadno povede.


Rozkvetlé barborky

Pěkně rozkvetlé barborky o Vánocích symbolizují nejen příchod nového světla v podobě Ježíše Krista, ale připomínají nám i právě proběhnuvší zimní slunovrat, který v konečném důsledku způsobí zánik zimy a příchod dalšího voňavého a květy ozdobeného jara. Také to může znamenat, že se dívka, která barborku měla ve váze do roka a do dne vdá?
Důležité je nařezat větvičky šikmými řezy, vložit je do vázy naplněné vodou a postavit je do chladné místnosti. Podle rychleného druhu větvičky asi 5 až 12 dní před kvetením přeneste do teplého obývacího pokoje. A pak už se můžete těšit na to, jak se budou jednotlivé kvítky postupně otevírat.

8. listopad > deníček

8. listopadu 2012 v 9:07 | Pájinka |  moje kecíky > deníček
Ahojky,
zdravím vás lidičky.

Tak už se to nebezpečně blíží, za měsíc a něco tu máme Vánoce, poamlu jistě začínáte péct cukroví, uklízet, atd.
Já ten úklid sama o sobě nijak neřeším, protože se tu snažím na našem baráčku mít uklizeno stále, nikdy přece nevíte, kdo může přijít na návštěvu :)
Já sama o sobě se na Vánoce a na čas adventní velmi těším , protože minulej rok se mi potvrdilo, že opravdu čas Vánoční plní přání, už jsme tomu vůbec nevěřili, že bychom mohli ten náš baráček dostat, ale den před Vánoci nám řekli že ho máme a to byl pro nás nejkrásnější Vánoční dárek.

Samozřejmě sem budu přidávat různé Vánoční dekorace, informace, obrázky a tak .... Takže doufám, že se vám moje články budou líbit.

Doufám že 11. listopadu přijede Martin na bílém koni, i když se mi tomu nechce zatím moc věřit

Jinak co se týká Badíka, tak už mu vypadaly všechny zoubky a narostly mu nové, zase nám trochu povyrostl a dělá nám jenom radost....
tak se zatím mějte , ještě určitě písnu
čarodějnice animace

8. listopadu 2012 v 8:52 | Pájinka |  Čarodějnice