Březen 2013

vzpomínka na léto....

12. března 2013 v 18:34 | Pájinka |  ***Léto***

Podzimní svícen

12. března 2013 v 18:30 | Pájinka


Baddulínek

12. března 2013 v 10:52 | PájinkaPár mých foteček

12. března 2013 v 10:49 | Pájinka |  Pájinka

Já a Mdž > deníček

12. března 2013 v 10:44 | Pájinka
Aspoň v PENNY MARKETU myslí na ty ženy, muj momentální přítel nebyl pomalu schopný říct ani vše nej ale v penny se rozdávaly kytičky, tak pak nakonec přeci jen popřál


Nu není ta růžička pěkná
Zpestřete svůj sex

11. března 2013 v 14:19 | Pájinka |  ♥♥♥ LOVE ♥♥♥

Zpestřete svůj sex – netradiční místa

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Zpestřete svůj sex

Pokud žijete v dlouhodobém partnerském svazku víte, že člověk má tendenci propadat zažitým stereotypům. A není pro sex nic horšího, než nuda a stereotyp. Můžete si své milování zpestřovat různými metodami, například různými polohami, technikami, měnit počty přítomných lidí. Ale my si dnes povíme o různých netradičních místech.


Předsíň
Je poměrně vděčné místo. Když se vám partner (ka) vrací z cest, vtáhnout ho dovnitř a rovnou bez okolků přímo "mezi dveřmi" … Pokud u toho nezavřete vstupní dveře, může být váš sexuální zážitek okořeněn vtipnou konverzací souseda, či stydlivým povzdechem a pýřením se sousedky. Případně narychlo svolanou domovní schůzí - Colu a Popcorn sebou.

Koupelna
Koupelnu vaší ctěné pozornosti velmi doporučuji. Kromě toho, že tam mohou vznikat velmi příjemné předehry, například si před milováním partnera vlastnoručně na "žádaných" místech vyholíte, tak je sex v koupelně jednou z nejluxusnějších záležitostí. Když už jsme u té předehry, jeden můj kamarád v rámci předehry hází své oblečené partnerky do vany plné vody a děsně ho to baví :). Děvče se pák rado samo svlékne a půl práce je hotovo. Milování ve vaně, na umyvadle, ve sprše (i když tady pozor, občas právě tady dochází k velmi nepříjemným úrazům), ale i speciální záležitost - sex na automatické pračce, která je puštěna na ždímání (Jen je tady nutností, aby měl muž aspoň 180 cm, jinak si musí nožičky podložit stoličkou). Četla jsem někde, že nejvíce oblíbený je tento způsob milování u Italů. Ale řeknu vám, ani Čech nepohrdne a kdo jednou zkusil, nechce jinak.

Kuchyně
Ale jistě kuchyňská linka, jak jinak. Vždyť přece co je krásnějšího, než když vám vaše krásná partnerka připravuje šťavnatý steak, kdo by si nedal jako předkrm sladkou broskvičku, že? To jsou přece pak ta pravá afrodisiaka. Pokud ovšem v rámci vášně steak nespálíte. Je možné si jak sednou na linku, tak se jen o linku opřít a vyšpulit zadeček. A pak je tam také samozřejmě jídelní stůl přátelé. Kdo z vás neviděl v amerických filmech ty úžasné scény, kdy se dva na sebe žádostivě podívají a pak smetou ze stolu vše na zem za děsného cinkotu a zvuku rozbíjených skel, slečna na stůl a vášeň teče z plátna i reproduktorů. Už pak ale neukazují, jak slečna sbírá nepořádek a střepy si zapíchávají do bosých nohou ještě několik týdnů poté. Takže vášeň na jídelním stole ano, ale uklidit, nebo mít pro tento účel přichystanou sadu plastového nádobí. To pak drahý vstoupí do kuchyně, okem znalce přejede materiály na stole a hned ví co se od něj očekává ….

Balkon
Balkon, tak ten je pro fajnšmekry. Milovat se za šera nebo přítmí na balkóně, kdy nevíte jestli se někdo dívá, nebo slyší. Nebo pak vyšší kategorie stimulace vzrušení, kdy není přes balkónové zábradlí vidět a kdy vy můžete stát a usmívat se nadšeně na sousedy, kteří se vracejí z Tesca a tahají balíky nákupů z auta a přitom váš partner vám provádí orální sex. Chce to ovšem pevnější nervy.

Obývák nebo ložnice
Tak netradiční místo v obýváku či v ložnici snad ani není. Opravte mě někdo pokud se mýlím. Tak nějaké to křeslo, stolek, koberec. Jednou jsem slyšela od přátel, že si při vymýšlení zpestření vlezli do skříně, ovšem to předpokládá, že ani jeden z vás není klaustrofobik. Ale moc zvláštních míst tam přece jen nenajdete. Spíš si můžete navodit zvláštní situace. Třeba se milovat s partnerkou ze zadu, když právě žehli, ale vzhledem k nástroji (a jeho teplotě), který drží v ruce je to lepší s jejím souhlasem. Nebo, a to může být velice pikantní situace, zahájit milostnou předehru při telefonování. Pokud to teda právě není telefonát se šéfem, nebo obchodním partnerem z USA. Ale třeba takový telefonát s maminkou, kdy začnete partnera dráždit a to tak, že za chvíli není schopen reagovat na matčina naléhavá slova a výtky. Nebo - a tady mi budou rozumět jen zasvěcení, například když hrajete online hru na počítači a jste na komunikačním programu jako je ventrilo nebo teamspeak. Partner vede raid na hlavního bosse dungeonu - a to je ta pravá chvíle, jak mu ještě zvýšit vzrušení během boje a umocnit následnou radost z firstkillu úžasně provedenou felací. Pak je ještě možnost, že máte doma kulečníkový stůl. Pro některé je to velmi silné afrodisiakum. Pokud ho tedy doma máte, tak vůbec neuvažujte o tom, že byste na něm pouze "cvrnkali do dřevěných koulí" :).

Výtah
Milování ve výtahu je zdrojem nejrůznějších vtipů a historek. Ale pravda je taková, že výtah je vlastně poměrně intimní místo. Pokud tedy samozřejmě zastavíte v mezipatře. Pokud byste jeli z patra do patra a přibírali spolucestující, tak by to zase až tak vzrušující nebylo. Nebo bylo? Jako: "Dobrý den, mladá paní. Přidáte se? Odložte si …" Tak asi ne. Nicméně doporučuji vybrat pro tento způsob milování spíš noční hodiny. Nebo alespoň dobu, kdy není moc velký provoz. Protože s miláčkem zablokovat výtah, když se právě stěhuje šestičlenná rodina do dvanáctého patra a dole mají kamion nábytku, vám vážně na klidu v intimní chvilce nepřidá.

Střecha
Milování na střeše, zvláště za teplé srpnové noci po té, co jste spolu shlédli roje Efemeridů je také půvabné. Pohodlné je, pokud se jedná o střechu rovnou. Na střeše sedlové, tedy šikmé, pak musíte prokázat určitou fyzickou zdatnost. Tady doporučuji samotnou akci provést za komínem, který vám skýtá jakous-takous oporu.

Sklep, Garáž
To jsou místa, kam se většinou uchylujeme, když na nás přijde náhlá touha a přitom třeba jsme u někoho na návštěvě, nebo sice doma, ale máme barák plný lidí. Takže je to spíš na takovou napůl utajenou rychlovku, jako když si vás někdo během grilovaní pošle do sklípku pro vychlazené pivo, nebo pro novou láhev vina. Je to opravdu vhodná chvíle, ale nesmíte mít takovou smůlu jako jeden můj známý, který se slečnou právě odskotačil do sklípku pro nějakou láhev nakládaný zeleniny a jak tam byli v nejlepším, tak za nimi přišel dívčin dědeček, protože si myslel, že tu sklenici nemůžou najít. A ti dva se tak lekli, že se děvče tak nešťastně cuklo, že si o hřeb trčící ze stěny rozbilo hlavu a mělo otřes mozku. Výsledek byl ten, že dědeček pak týden koktal, protože uvidět vlastní vnučku s kalhotami dole, chlapem mezi nohama a krvácející hlavou bylo pro něj víc, než byl schopen psychicky unést.

Zahrada
Zahrada je část našeho domova, která je zrakům veřejnosti skryto nejméně. Proto doporučuji využívat, buďto velmi pozdě v noci, nebo brzy ráno, kdy je pravděpodobnost výskytu náhodných diváků minimální. Dobré je po horkém dni využít zahřáté vody v hadicích a rezervoárech a pustit rozprašovače a zavlažovače. Milovat se v teplém, byť umělém dešti je velmi příjemné. Máte-li na zahradě bazén, pak není vůbec co řešit. V letním období byste měli tohoto skvělého místa využívat častěji než vaší ložnice.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Netradiční místa venku

Na pracovišti
O sexu na pracovišti se vyprávějí celé romány. Samozřejmě takovým nejoblíbenějším tématem jsou pracoviště, kde jsou nepřetržité provozy. Ve fantaziích mnohých je pak představa sexu v nemocnici s ošetřujícím personálem vrcholem atraktivity. Problém je v tom, že mluvíme-li o sexu na pracovišti, nemluvíme o sexu s partnerem, tedy pokud naším partnerem není právě kolega ze zaměstnání.


V autobuse, vlaku, přípojné tramvaji nebo metru
Milování v prostředcích hromadné dopravy je záležitostí z ranku vysoce adrenalinového sexu. Ne každý dokáže ustát tak velkou pravděpodobnost odhalení. Ale je pravdou, že sex ve vlaku je poměrně častou zábavou studentů, kteří v neděli večer cestují na internáty nebo koleje.


V autě
Auto je snad nejběžnějším místem k sexu hned po ložnici. Američtí teenageři snad ani jiná místa než zadní sedadlo auta neznají. U nás to zase až tak rozšířeno není, především proto, že na rozdíl od Američanů naši náctiletí dostanou řidičský průkaz nejdříve v 18 letech (na auto samozřejmě) a pak většinou nemají na to, aby si šli koupit byť nějakou ojetinu. Přesto je sex v autě velmi vyhledávaným. Je to útočiště pro milence, náhodná vzplanutí, ale i v prvních fázích vztahu. Ačkoliv sex v autě je i velmi nákladnou či pro setrvání manželství nebezpečnou věcí. Stalo se mému kamarádovi, že mu slečna roztrhla podpatkem kožené obložení palubovky na fungl novém autě. Zuřil tenkrát tak, že dodnes se nesmí ani v okolí jeho auta o sexu mluvit, nemluvě o jeho praktickém provozování. Jiný můj ženatý známý měl pro změnu milenku, se kterou také jezdil provozovat sex do auta. A to vynalezli snad všechny způsoby, jakým se v autě milovat dá. No a jednou v zimě si slečna opřela nožičky o přední sklo auta. Známý druhý den ráno někam vezl manželku a když nasedli do auta, a lehce zadýchali, tak se na zamlženém předním skle vylouply otisky slečniných něžných tlapiček. No a onen "záletník" je dnes už šťastně rozveden.


Ve zkušební kabince v obchodě
I zde je třeba mít velmi pevné nervy. Je třeba počítat s tím, že vám tam každou chvíli někdo nakoukne a bude mít vcelku opodstatněné poznámky. V menších obchůdcích, jako jsou butiky, je něco takového úplně vyloučeno, ve velkých centrech je zase nutno počítat s tím, že jsou v kabinkách umístěny kamery, takže je možné, že vaše milování sleduje blíže neurčený počet zaměstnanců daného hypermarketu. A záznam pak s největší pravděpodobností potkáte pak na nějakém free porno serveru na netu.

Telefonní budka
Těch už opravdu není mnoho. Takže volit toto místo bude přece jen obtížnější. Zato oproti letům minulým, kdy jich sice bylo hodně, ale zato nebyly mobily a na telefonát z budky se stály často fronty, budete mít v případě, že nějakou ještě naleznete, naprostý klid.


Kino
V kině je milování velice oblíbené. Poslední řady zpravidla okupují právě po sobě lačnící milenci. Na druhou stranu, když je film nezáživný a venku třeba prší, proč jen tak zbůhdarma sedět, že? Tady těžko může dojít ke koitu, bez toho abyste byli vyvedeni z kina hysterickou uvaděčkou a přiopilým promítačem. Počítejte proto spíš s "prací rukou".


Kostel
Pro některé velmi vzrušivé místo. Katolické kostely se zpravidla přes den nezamykají, ale zato tam pořad někdo courá. Není tam příliš mnoho míst, kam se schovat. Maximálně pokud se vám podaří se dostat do hrobky místních knězů a farních mecenášů, které bývají pod kostelním oltářem. Nicméně pro mě právě hrobka nikterak sexuálně vzrušivým místem není. Je ještě možnost ukrýt se ve zpovědnici a na noc se nechat zamknout v kostele, ale vzhledem k poměrně velkému chladu, který v těchto budovách panuje ani toto za právě nejšťastnější řešení nepovažuji.Venku:

Lavička v parku
Co se týká venkovních lokací, tak lavička v parku je docela určitě jedním z nejfrekventovanějších míst. Pokud si do parku odskotačíte za tímto účelem v noci, možná i budete mít problém nalézt nějakou lavičku volnou. Většina bude obsazena souložícími páry a opilými bezdomovci.


Houpačka
Milování na houpačce je zajímavé téma. Jsou totiž dvě možnosti. Buďto jsou na houpačce oba a pak je otázka, jestli se jim podaří právě s nastupujícím vzrušením na houpačce udržet, nebo je na houpačce jen slečna a pán se udržuje frekvenci houpání ve stoje před houpačkou.


Louka, les, pláž
Ve skutečnosti je to pořád milování v přírodě. Na pláži pozor. Mořský písek je velice jemný a dostane s úplně všude. Tím všude myslím opravdu všude. Pak si můžete na vlastní kůži vyzkoušet pravdivost rčení: "Jde to, ale dře to." Louka a les je nebezpečná především drobným hmyzem, především mravenci, kteří se zpravidla vyskytují pávě tam, kde se rozhodnete provést svůj akt lásky. V lese je vhodným místem krmelec nebo posed. Ovšem tam zase pozor na čumily vydávající se za houbaře či myslivce. Hlavně pozor na ty myslivce!!!

Na lodi uprostřed přehrady nebo jezera
Milování na lodičce je určitě věcí romantickou. Ovšem žádné velké vášně nedoporučuji, aby se vaše milostná extáze pak rázem nezměnila v boj o holý život. Také je třeba počítat s tím, že uprostřed vodní hladiny jste snadným terčem pro hledáčky teleobjektivů či pro "přírodomily" s dalekohledy.


V balonu
Tohle místo je jistě velice zajímavé, jen je možná trošku problém s tím, že v balónu se zpravidla vyskytuje obsluha. Takže buďto si dokážete vytvořit "vnitřní samotu" (což je záležitost, která se vyučuje na hereckých školách, aby herec nevnímal diváky), nebo je možnost přibrat balónovodiče do trojky.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥


101 nejlepších míst pro sex

11. března 2013 v 14:13 | Pájinka |  ♥♥♥ LOVE ♥♥♥
101 nejlepších míst pro sexuální hrátky:

1. vodní postel
2. v neznámé jeskyni krasového útvaru (až objevíte neznámou jeskyni, nejdříve si to tam rozdejte, až potom se ucházejte o ocenění v oboru geologie...)
3. v posilovně
4. v rozestavěném domě
5. na střeše auta v odlehlé krajině (v Čechách dost těžké provést)
6. na kulečníkovém stole
7. na pračce za jejího chodu
8. na kožešině před krbem
9. na opuštěném ostrově (na který se dostanete třeba opuštěnou helikoptérou...)
10. na zahradě (za humny) pod hvězdami
11. v lese po dešti
12. na motorce
13. na veřejných záchodcích (no, to snad radši ani ne)
14. na záchodcích v letadle (pokud se tam ve dvou vejdete)
15. ve vlaku uprostřed noci
16. v saténem potažené posteli
17. v posteli zasypané růžovými plátky
18. na veřejné pláži uprostřed noci
19. v pokoji svého partnera, když jsou rodiče doma (tak trochu retro)
20. venku v dešti
21. v horké vaně (no, to dá rozum, že ve studené nic moc)
22. na palubě jachty za úplňku (opuštěná jachta ze stejné kategorie jako helikoptéra výše)
23. pod duhou
24. na trampolíně (když si můžete zaskákat na trampolíně, proč byste k tomu ještě chtěli sex???)
25. na vrcholku hory
26. uprostřed pustiny
27. v autě uprostřed dopravní zácpy
28. v autě na kraji opuštěné cesty
29. v hotelu
30. v parku
31. v seníku
32. na louce rozkvetlé divokými květy
33. na střeše
34. na poli uprostřed noci
35. uprostřed vodopádu
36. u vodopádů
37. v partnerově posteli (asi opravdu nejlepší místo :-))
38. v garáži (tady byla opomenuta další možnost: v autě v garáži...)
39. na průlezkách v noci
40. venku při západu slunce
41. uvnitř vozu v myčce na auta
42. na balkoně, terase či zahrádce za jasné noci
43. v horách
44. na opuštěném letišti (podobně jako v bodě 22. a 9.)
45. ve vlhké trávě za úplňku
46. v houpací síti
47. v obývacím pokoji za bílého dne s otevřenými okny
48. na dece u jezera
49. ve výtahu
50. na podlaze v koupelně
51. v ložnici partnerových rodičů
52. v sauně
53. v obrovské posteli (beru zpět, tohle je nejlepší místo)
54. na horním lůžku patrové postele
55. ve stanu
56. v kanceláři
57. na pracovním stole
58. na loďce na rozvlněné hladině
59. v bunkru na stromě
60. na záchodcích v obchoďáku
61. na záchodcích v restauraci (dobře, chápeme: na záchodcích na pumpě, na záchodcích v kině, na záchodcích v kavárně, prostě na všech možných záchodcích ...)
62. v horkovzdušném balóně
63. v pokoji zaplněném hořícími svíčkami
64. ve vaně (patrně prázdné)
65. ve sprše
66. v kanoi na řece
67. na baseballovém hřišti v noci
68. v bazénu
69. na útesech kaňonu
70. v plážovém domku za bílého dne
71. na lesní cestě
72. v každém pokoji domu
73. na křesle
74. na vzduchové matraci
75. na kuchyňském stole
76. v přístřešku za bouřky
77. na hotelovém balkoně
78. ve spacáku pod širákem
79. na šlapadle na jezeře (a kdo bude šlapat?!)
80. v tiráku za horké letní noci (v tiráku? A co jako uděláte s tím řidičem?! Nebo má být taky opuštěný?)
81. v oceánu (hloubka dle libosti a kvality výstroje)
82. v místnosti plné balónků
83. před videokamerou
84. v kovbojském klobouku a botách na stohu (no comment)
85. na starém povlečení se zásobou čokoládové polevy
86. v posteli plné polštářků
87. v motelu
88. v zábavním parku na strašidelné dráze či v tunelu lásky
89. v limuzíně
90. u táboráku
91. na golfovém hřišti
92. v autě ve vjezdu
93. na chlupatém koberci
94. během letní bouřky u otevřeného okna
95. na piknikovém stole
96. na hřbetu koně
97. při potápění
98. na ďáblově kole na pouti
99. v zájezdovém autobuse uprostřed noci
100. na pláni
101. v poli kukuřice

SOS aneb první kosmetická pomoc

10. března 2013 v 16:54 | Pájinka |  ♥♥♥Beauty > Krása♥♥♥
Stává se to každému a vždy v tu nejméně vhodnou dobu. Každé z nás alespoň jednou došla řasenka, rtěnka nebo oční stíny zrovna před důležitým rande, akcí nebo jinou poměrně důležitou příležitostí. Proto vám dnes zkusím naservírovat tři SOS rady, které by vás mohly alespoň na chvilku zachránit.
Když není po ruce drogerie, kam by sis rychle zaběhla pro novou kosmetiku, nemusíš hned šílet, že namalovaná ven nemůžeš. Znám triky, jak tvou skomírající kosmetiku ještě ny chvíli probudit k životu.

Trable s řasenkou

Nezbytný pomocník většiny mladých dam, černá mascara na řasy. Například já mám řasy řídké a barvy počurané slámy. Bez vrstvy "černidla" nevylezu z domu. Co ale dělat, když mi najednou na štětečku řasenky už vůbec nic nezbude? Pomocník je jednoduchý a každý ho má skoro vždy po ruce - obyčejný mastný krém. Stačí trochu krému vytlačit do tubičky řasenky a kartáčkem promíchat. Krém se smíchá se zaschlou barvou ve vnitřku tuby a na jedno až dvě namalování ještě určitě vydá… Rozhodně se to ale nedá praktikovat nadlouho, opravdu jen rychlá pomoc v nouzi.

Zákeřná tužka

Tužka na oči, tak s tou může být problémů hned několik. Například už mnohokrát se mi stalo, že jsem si v obchodě vytipovala úžasnou tužku, přesně podle mých představ. Po dvou či třech namalováních mě ale nechala ve štychu a přestala barvit, nebo za sebou nechávala jen tenoulinkou, skoro nebarevnou stopu. Tohle se ale opraví raz dva. ;-) Stačí špičku tužky chvilku podržet nad sirkou nebo zapalovačem. Tužka se probudí k životu a bude kreslit ještě intenzivněji než prvně.

Tužka na oči
Tím ale problémy s tužkami na oči nekončí. Tvá tužka se neustále drolí, láme, maže a ořezat ji je naprosté utrpení? I tohle "tužkozlobení" se dá rychle zmrazit, a to myslím doslova. Nejlepší věc, jak tužku zkrotit, je dát ji na čtvrt hodinky do mrazáku. Tužka ztvrdne a ořezat pak půjde jedna dvě. Jen malovat se s ní pak chvilku nedoporučuji, strkat si do oka tužku zmrzlou na kost není úplně příjemné. ;-)

Lenivý lesk

Neznám dívku, která by v dnešní době neměla přinejmenším jednou denně rty natřené leskem nebo rtěnkou, ladící přesně k oblečení nebo náladě. Ne vždy je ale situace takto růžová. Pomoc je ale po ruce, jako ostatně skoro vždy, a blíž, než by kdo doufal. Stačí si rty potřít obyčejným jelením lojem nebo nebarevným balzámem a poté jemně poprášit očními stíny nebo tvářenkou. Efekt je dokonalý, pokud ti někdo nebude rentgenovat rty opravdu pod drobnohledem, nepozná od rtěnky rozdíl.

Pět tajemství, jak být skvělá kamarádka

10. března 2013 v 16:54 | Pájinka |  ♥♥♥ LOVE ♥♥♥

Pět tajemství, jak být skvělá kamarádka

Rozumět si s přítelkyní při nakupování a na lekcích spinningu je jedna věc, ale trpělivě mlčet, když vás kamarádka donekonečna zahlcuje litaniemi o svém rozchodu, nebo ji taktně odradit od životní chyby dokáže jenom opravdová parťačka. Už jste objevila spřízněnou duši, které se můžete klidně svěřovat, protože se za vás vždy postaví? Skvělé! Následujte těchto pět osvědčených rad a vaše přátelství nic neohrozí!

1. Smiřte se, že chybuje

Sice se s ní smějete od rána do večera, ale občas vás prostě nejlepší kamarádka i pořádně vytočí. Své emoce byste měla zkrotit a přijmout parťačku i s jejími chybami. To znamená, že jí nezačnete hned vyčítat každou prkotinu a rozhodně se na ni nebudete dívat skrz prsty, když vyvede něco hloupého. Opravdové kamarádky totiž chápou, že jejich družka není vždy a ve všem dokonalá. Své dlouholeté přítelkyně si za to váží dvacetiletá barmanka Klára: "Není pro mě nic neobvyklého protančit celou noc v minisukni a na jehlách. Prostě mě baví flirtovat a slavit až do rána. Jenomže kvůli tomu mě spousta známých pomlouvá a dělají ze mě lehkomyslnou nymfomanku. Naštěstí mám Lenku, která mě neodsuzuje za to, že se potřebuju občas pořádně vyřádit. Když si ale myslí, že už zacházím příliš daleko, upozorní mě. Cením si jejího chování o to víc, že mě už spousta kamarádek odepsala."

2. Projevte zájem

Občas se stane, že vaše kamarádka slaví narozeniny na druhém konci města, venku leje jak z konve a vám se ani trochu nechce vyrazit. Co s tím? Překonejte nepohodlí, zatněte zuby a vyrazte svou drahou podpořit. V situacích, kdy vaší parťačce o něco jde, se musíte přemoct a dát přednost jejím potřebám před svými, obzvláště pokud hrozí, že jí kvůli plískanici za okny na večírek nedorazí půlka hostů. Snažte se sledovat vše, co je pro vaši kamarádku v životě důležité, i když vás tyhle její radosti dvakrát nevzrušují. Vůbec nemusíte chápat, proč fanaticky propadla bruslení, ale když se jí čas od času zeptáte, jaké už udělala pokroky, ocení váš zájem. Dáte jí najevo, že na ni myslíte, i když nejste právě spolu, a vytvoříte tak pocit větší blízkosti.

3. Buďte (občas) tvrdá

Někdy se prostě musíte zachovat jako mrcha. Alespoň tak si vaše chování může kamarádka zprvu vysvětlit. Samozřejmě to neznamená, že jí máte svádět přítele nebo vystavit její nahé fotky na Facebooku, ale být vůči ní absolutně upřímná - zvlášť v případě, kdy nikdo jiný není. Nejlepší kamarádce se těžce sděluje, že ji milovaný podvádí, kanárkově zelená jí opravdu nesluší a její kávový dech je přímo odpuzující. Ačkoliv vaší spiklence nemusí být takové poznámky příjemné, opravdová kamarádka je nejen přijme, ale nakonec i ocení. Důvěra a upřímnost jsou totiž klíčem k pevnému přátelství. Jenom tak bude vaše přítelkyně vědět, že se na vás může spolehnout. Svůj názor jí však nepředhazujte, pokud vás o něj sama nepožádá, a když se pustíte do kritiky, snažte se ji vyjádřit citlivě. Věta "V těchto šatech vypadáš příšerně!" bodne družku přímo do srdce, kdežto když prohodíte: "V těch modrých šatech vypadáš líp," vaše slova ji nezraní. Otevřenost své kamarádky ocenila i pětadvacetiletá fakturantka Irena. "Alice mi několikrát naznačovala, že můj nový přítel se jí moc nezdá, ale já ji podezírala, že mi jen závidí. Když jsem se s Dušanem rozešla, spousta známých mi říkala, že jim taky neseděl, ale jediná Alice měla odvahu to přiznat hned." Upřímnost ale není zcela na místě, když se týká věcí, které vaše drahá nemůže změnit. Zapomeňte proto na poznámky o odstávajících uších a křivém chrupu!

4. Pst, teď mluví ona!

Dokázat hovořit s kamarádkou na citlivá témata je stejně důležité jako umět mlčet, když je to třeba. Pokud se například přítelkyně konečně rozešla s tím příšerným IT technikem, odolejte touze vpálit jí, že jste jí přece od začátku omílala, aby ho pustila k vodě. Místo toho zatněte jazyk za zuby a nechte drahou vypovídat se. Dokázat mlčet a naslouchat byste měla i v případě, že váš život uhání dvousetkilometrovou rychlostí a máte novinek na hodinový monolog, zatímco vaše spřízněnkyně tolik nového od poslední schůzky neposbírala. Proložte své vyprávění otázkami, co se odehrálo u ní, aby viděla, že o její život máte zájem, i když zrovna neprožívá jiskřivé období.

5. Berte ji jako novou

Kdykoliv potkáte někoho, s kým si rozumíte, jiskří vám oči a těšíte se na další setkání. Jenomže stejně jako vztah i přátelství po určité době zevšední, což však není výmluva, abyste se přestala snažit. Nikdy proto neberte kamarádku jako samozřejmost. Často se jí ozývejte a na každé setkání dorazte se stejným nadšením jako na první rande. Vždycky tak s vámi bude ráda trávit čas.


Zdroj>>>http://andy-barbie-styl.blog.cz