SOS aneb první kosmetická pomoc

10. března 2013 v 16:54 | Pájinka |  ♥♥♥Beauty > Krása♥♥♥
Stává se to každému a vždy v tu nejméně vhodnou dobu. Každé z nás alespoň jednou došla řasenka, rtěnka nebo oční stíny zrovna před důležitým rande, akcí nebo jinou poměrně důležitou příležitostí. Proto vám dnes zkusím naservírovat tři SOS rady, které by vás mohly alespoň na chvilku zachránit.
Když není po ruce drogerie, kam by sis rychle zaběhla pro novou kosmetiku, nemusíš hned šílet, že namalovaná ven nemůžeš. Znám triky, jak tvou skomírající kosmetiku ještě ny chvíli probudit k životu.

Trable s řasenkou

Nezbytný pomocník většiny mladých dam, černá mascara na řasy. Například já mám řasy řídké a barvy počurané slámy. Bez vrstvy "černidla" nevylezu z domu. Co ale dělat, když mi najednou na štětečku řasenky už vůbec nic nezbude? Pomocník je jednoduchý a každý ho má skoro vždy po ruce - obyčejný mastný krém. Stačí trochu krému vytlačit do tubičky řasenky a kartáčkem promíchat. Krém se smíchá se zaschlou barvou ve vnitřku tuby a na jedno až dvě namalování ještě určitě vydá… Rozhodně se to ale nedá praktikovat nadlouho, opravdu jen rychlá pomoc v nouzi.

Zákeřná tužka

Tužka na oči, tak s tou může být problémů hned několik. Například už mnohokrát se mi stalo, že jsem si v obchodě vytipovala úžasnou tužku, přesně podle mých představ. Po dvou či třech namalováních mě ale nechala ve štychu a přestala barvit, nebo za sebou nechávala jen tenoulinkou, skoro nebarevnou stopu. Tohle se ale opraví raz dva. ;-) Stačí špičku tužky chvilku podržet nad sirkou nebo zapalovačem. Tužka se probudí k životu a bude kreslit ještě intenzivněji než prvně.

Tužka na oči
Tím ale problémy s tužkami na oči nekončí. Tvá tužka se neustále drolí, láme, maže a ořezat ji je naprosté utrpení? I tohle "tužkozlobení" se dá rychle zmrazit, a to myslím doslova. Nejlepší věc, jak tužku zkrotit, je dát ji na čtvrt hodinky do mrazáku. Tužka ztvrdne a ořezat pak půjde jedna dvě. Jen malovat se s ní pak chvilku nedoporučuji, strkat si do oka tužku zmrzlou na kost není úplně příjemné. ;-)

Lenivý lesk

Neznám dívku, která by v dnešní době neměla přinejmenším jednou denně rty natřené leskem nebo rtěnkou, ladící přesně k oblečení nebo náladě. Ne vždy je ale situace takto růžová. Pomoc je ale po ruce, jako ostatně skoro vždy, a blíž, než by kdo doufal. Stačí si rty potřít obyčejným jelením lojem nebo nebarevným balzámem a poté jemně poprášit očními stíny nebo tvářenkou. Efekt je dokonalý, pokud ti někdo nebude rentgenovat rty opravdu pod drobnohledem, nepozná od rtěnky rozdíl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama